PMOF 2019 Komárno

4.10.2019 sa v Galérii LIMES v Komárne uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie a vernisáž výstavy 24. ročníka fotografickej súťaže Petzvalov mapový okruh fotoklubov. Z nášho fotoklubu sa tejto akcie zúčastnili traja členovia: Peťka, Jožko a Zdenko.

Na vernisáži sme okrem všetkých zúčastnených fotografií mohli vidieť hojnú účasť z takmer všetkých zainteresovaných fotoklubov. Podujatie otvorila a sprevádzala ním pani Mačicová. Príhovory primátora mesta Komárno, riaditeľky Regionálneho osvetového strediska a predsedu fotoklubu Helios Komárno spestrili výstupy folklórneho súboru a mladej talentovanej speváčky. Nášmu fotoklubu sa tento rok ušlo 9. miesto. Pozreli sme si vystavené fotografie, občerstvili sme sa a presunuli sme sa na poschodie, kde sme mohli vidieť malú výstavu Archaické fotografické potulky Tibora Vargu.

Po skončení slávnostného vyhlásenia výsledkov a slávnostnej večeri prebehla v príjemnom prostredí reštaurácie schôdza fotoklubov. Neskôr večer nasledovalo posedenie s pohostením a ľudovou zábavou v sídle fotoklubu Helios v meste.

V sobotu 5.10. sme sa opäť za hojnej účasti zúčastnili workshopu a prehliadky so sprievodkyňou v priestoroch komárňanskej pevnosti s tématikou „Historická architektúra“ doobeda a „Hry so svetlom“ poobede.

Počas obidvoch dní sme boli milo prekvapení priateľskou atmosférou a pohostinnosťou zo strany usporiadateľov.