Peter Murín – KarneWall

Výstava je súčasťou 1. Mesiaca fotografie v Detve.

Peter Murín

Narodil sa v roku 1987 v Lučenci, kde žije a pôsobí dodnes. Amatérskej fotografií sa venoval už jeho otec a už ako dieťa sa zvykol hrať s jeho fotoaparátom. Fotografií sa začal naplno venovať začiatkom roku 2015. Fotil prevažne kamarátov, krajiny a zvieratá, no niekde vo vnútri cítil, že toto nie je jeho cesta…

Už odmalička bol veľkým fanúšikom hororovej tematiky, či už v knižnej alebo filmovej podobe. Túto svoju vášeň sa pozdejšie rozhodol pretaviť aj do svojich fotografií.

Momentálne pôsobí pod značkou C39Art a je označovaný za priekopníka hororovej a temnej fotografie s vlastným podpisom a tým sú jeho vlastnoručne vyrábané masky. Stali sa jeho doménou a práve vďaka nim sa stali jeho diela výnimočnými. Prostredníctvom nich sa snaží o vyjadrovanie pocitov, emócií a tém dnešnej doby. Každé dielo má hlbokú výpovednú hodnotu a rozpráva príbeh, v ktorom sa môže vidieť každý jeden z nás.

Jeho v poradí piaty projekt má názov KarneWall, ktorý sa skladá s dvadsiatich obrazov tlačených na PVC podklad. Jedná sa čisto o portrétnu fotografiu s dark a horor ladením. KarneWall nie je len prvoplánový horror a fotografie vyvolávajúce hnus a odpor. Sú to príbehy, emócie, myšlienky pretavené do obrazov, ktoré na prvý pohľad môžu pôsobiť odpudivo.

KarneWall… najstrašnejšie je asi to, že sa v ňom môže nájsť každý jeden z Vás…

Výstavu môžete navštíviť v Dome umenia Arteska v Detve na Partizánskej 63 od 21.10. do 31.12. 2020.

Mesiac Fotografie z verejných zdrojov podporil:

 

 

 

 

 

Partnerom je: