Maroš Bauer – Taký obyčajný deň

Výstava „Taký obyčajný deň“ je súborom fotografií na plátne, v ktorých sa autor zameriava na ľudské pocity, sny, túžby, správanie a prejavy. Vo svojich dielach otvára témy, ktoré sú mnohokrát tabuizované, skrývané a považované za neprípustné. Práve toto skrývanie autor vo svojich dielach vyhrocuje až do extrému a parafrázy.

Aj napriek tomu, že jeho diela môžu vyvolávať u diváka veľakrát pobúrenie a pohoršenie, autor sa vo svojom diele nesnaží o kritizovanie a odsudzovanie ľudského prejavu, ale odkrýva ho ako bežnú súčasť života, ktorá k človeku patrí, deje sa a tvorí spôsob ľudského správania.

Výstava ponúka divákovi jednoznačný autorov rukopis, ktorý je vo veľkej miere zameraný na výtvarné spracovanie fotografie. Aj napriek pár dielam v štýle deadpan, tvorí väčšiu časť výstavy výtvarná fotografia ovplyvnená Janom Saudekom.

UPOZORNENIE (od autora): Výstava obsahuje nahotu tela, duše a mysle !

Maroš Bauer

Narodil sa roku 1969 v Martine, avšak väčšiu časť života prežil v Bratislave. Fotografii sa začal venovať už v detstve, kedy sa mu dostal do rúk prvý filmový fotoaparát. Vtedy sa naučil zvládať rôzne fotografické techniky a v tmavej komore trávil dlhé hodiny, aby skúšal rôzne možnosti zásahu do fotografie.

Neskôr v dospelosti na dlhé obdobie fotografovanie zanechal a fotoaparát využíval iba na rodinné fotenie. Ku tvorivej fotografii sa vrátil až s nástupom digitálnych fotoaparátov, kedy svoj čas venoval najprv krajinkárskej fotografii a fotografovaniu zvierat vo voľnej prírode. Až o pár rokov neskôr sa začal venovať konceptuálnej fotografii, ktorá dnes tvorí hlavnú časť jeho tvorby.

Výstavu môžete navštíviť v Dome umenia Arteska v Detve od 27.11.2019 do 31.1.2020

Termín výstavy:
27.11.2019 – 31.1.2020

Miesto:
Dom umenia Arteska
Partizánska 63, 962 11 Detva

Otváracie hodiny:
St – Št : 15.00 – 19.00 hod.
Pia:         15.00 – 20.00 hod.
So:          10.00 – 19.00 hod.
Ne:         15.00 – 19.00 hod.

Výstavu z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je: