Objektívom fotoklubu Detva

Dňa 11. Septembra 2017 bola o 15:00 hod. vernisážou sprístupnená výstava fotografií s názvom „Objektívom Fotoklubu Detva, ktorou sa predstavuje priaznivcom fotografie a obyvateľom aj návštevníkom mesta Nové Zámky Fotoklub pri Kultúrnom centre A.Sládkoviča v Detve.

Výstava je inštalovaná vo výstavných priestoroch Regionálneho osvetového strediska Nové Zámky, ul. SNP 32 a sprístupnená v pracovných dňoch od 11.9. do 14.10. 2017.

Na výstave da autorsky podieľa celkom 10 autorov, súčasných členov fotoklubu a to Maroš Bauer, Vratko Boleslavský, Jozef Fašanga, Zdenko Figura, David Kamenský, Irena Polívková, Petra Ščevlíková, Ľubomír Šurina, Peter Turčan a Pavel Vnučko,

Výstavná kolekcia obsahuje 150 fotografií, ktorá ponúka pestrý výber najúspešnejších fotografií autorov zo svojej tvorby v širokej škále tematického okruhu. Zastúpená je cez krajinu, portrét, dokument, reportáž, akt, makrofotografiu, ale aj fotografie reálnej predlohy posunuté do výtvarnej, emotívnej polohy. Osobitná časť výstavy je venovaná motívom z folklórnych podujatí, najmä z Detvy a vystúpeniam folklórnych súborov a jednotlivcov.

Výstavu z verejných zdrojov podporil

Text a fotografie: Jozef Fašanga